Polers

Usuwanie plam z wykładzin i dywanów – sprzęt i środki dla profesjonalistów.

Wykładziny i dywany to jedne z najbardziej narażonych na zużycie i zniszczenie przedmiotów w obiektach prywatnych czy publicznych jak np.w hotelach. Codzienne korzystanie z nich powoduje już zabrudzenia, które należy systematycznie usuwać. Jednakże zdarzają się przypadki większych zabrudzeń, które wymagają już specjalistycznego podejścia. Najczęstsze plamy, z którymi możemy mieć do czynienia to te pochodzenia roślinnego czy zwierzęcego. Może się jednak zdarzyć, że rozlejemy na wykładzinę czy dywan tusz, farbę czy inne tego typu substancje. Jak bezpiecznie, ale przede wszystkim skutecznie usunąć plamę z wykładziny i dywanu?

Dobranie odpowiednich środków

Większość dywanów i wykładzin ma dołączoną etykietę, która informuje nas o składzie materiału i odpowiednich metodach, które można stosować w jego przypadku. To bardzo ważne! Jeśli użyjemy zbyt silnego detergentu lub nieodpowiedniej temperatury wody na wrażliwej tkaninie to możemy trwale zniszczyć dywan czy wykładzinę.

Oczywiście najlepszą opcją jest zabranie zabrudzonej tkaniny i wyczyszczenie jej w zakładzie, które jest dostosowane do dogłębnego oczyszczania takich przedmiotów. Jednakże zdarzają się sytuację, kiedy usunięcia dywanu i wykładziny nie jest możliwe i musimy zorganizować profesjonalne czyszczenie na miejscu: w domu czy hotelu. Jak w takiej sytuacje bezpiecznie i skutecznie usunąć powstałe plamy?

Środki chemiczne i odpowiedni sprzęt

Ta treść przeznaczona jest wyłacznie dla naszych zarejestrowanych klientów. Zarejestruj się

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart