Polers

chlor

Chlor – kluczowy składnik środków czystości.

To jeden z najbardziej skutecznych i powszechnych składników używanych w środkach czystości. Najczęściej znajdziemy go środkach dezynfekujących, szczególnie w tych przeznaczonych do wody pitnej oraz basenów. Co zresztą łatwo zauważyć w codziennym życiu. Jednakże ma swoje zastosowanie także w profesjonalnej chemii, gdyż doskonale sprawdza się jako składnik wybielaczy czy środków do czyszczenia sanitariatów. Co sprawia, że chlor jest tak powszechnie stosowany?

Wszechstronne zastosowanie i duża skuteczność.

Doskonale nadaje się do eliminacji wirusów, bakterii czy grzybów, ale równie dobrze radzi sobie z usuwaniem plam i zapachów. Chlor jest silnym utleniaczem, więc idealnie sprawdza się jako składnik wybielaczy, gdyż nie tylko usuwa plamy, ale również może rozjaśnić tkaniny. Dlatego często jest wykorzystywany do usuwania silnych zabrudzeń z tekstyliów, oczywiście takich, które są odporne na jego działanie.

Chlor stosowany jest również w środkach do dezynfekcji powierzchni, a szczególnie znajduje swoje zastosowanie w preparatach do mycia i dezynfekcji sanitariatów, kuchni i pomieszczeń publicznych.

Ta treść przeznaczona jest wyłacznie dla naszych zarejestrowanych klientów. Zarejestruj się

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart