Polers

Usługi jednorazowe

Pomożemy Ci wyjść na czysto z każdej sytuacji.
Zapoznaj się z naszą ofertą usług porządkowych.

Czysta i wypielęgnowana posadzka pozytywnie wpływa na wygląd pomieszczeń. Oferujemy kompleksową usługę czyszczenia, zabezpieczenia i renowacji posadzek drewnianych, kamiennych, żywicznych i wielu innych.

Posadzki kamienne (marmur, granit, lastryko) – szlifowanie, polerowanie, impregnacja.

Szlifowanie i polerowanie posadzek ma na celu uzyskanie głębokiego, lustrzanego połysku i poprawę walorów technicznych oraz wizualnych. Po takich zabiegach stara, zniszczona posadzka sprawia wrażenie nowej, jak i również łatwiej jest na co dzień utrzymać ją w czystości.

Posadzki kamienne podczas użytkowania ulegają naturalnemu zużyciu oraz tracą połysk. W zależności od rodzaju kamienia oraz stopnia zniszczenia powierzchni proponujemy naszym klientom odpowiednie dla nich rozwiązania. Jesteśmy pionierami w Polsce w zakresie szlifowania i konserwacji posadzek kamiennych. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że możemy zagwarantować najlepszy możliwy efekt wykonanej pracy. Zastosowanie pełnego cyklu technologicznego zazwyczaj sprawia, że ponownie możemy cieszyć się efektem „nowej posadzki”.

Cztery etapy szlifowania posadzki:

 1. Oględziny posadzki kamiennej: rodzaj kamienia, stopień zużycia, wysokość uskoków. Po zapoznaniu się z sytuacją przygotowujemy niezbędny sprzęt i środki oraz zabezpieczamy ściany, drzwi, meble.
 2. Wyrównanie polega na zlikwidowaniu najmniejszych nierówności związanych z ułożeniem płyt oraz ich użytkowaniem. Na tym etapie uzupełniamy również ubytki w posadzce. Stosujemy do tego żywicę, którą mieszamy z odpowiednim kolorystycznie barwnikiem.
 3. Szlifowanie to główna część całej usługi. Polega na stosowaniu coraz wyższej gradacji szlifierskich płyt diamentowych.
 4. Polerowanie ma na celu doprowadzenie do lustrzanego połysku, którego efekt zabezpieczamy za pomocą warstwy impregnatu. Tworzy on twardą, intensywnie błyszczącą powłokę, która chroni kamień i ułatwia późniejszą konserwację i czyszczenie.

Usługę wykonujemy przy użyciu specjalistycznych maszyn, które wraz z profesjonalnymi środkami chemicznymi zapewniają osiągnięcie najlepszego efektu. Zabezpieczenie w ten sposób posadzki pozwala maksymalnie wyeliminować zabrudzenie oraz objąć skuteczną ochroną kamień, a tym samym zaoszczędzić wydatki na środki chemiczne.
Dla zachowania świetności posadzki po usłudze oraz zabezpieczenia przed wnikaniem brudu i wilgoci zalecamy:
– zastosowanie strefy wyłapywania brudu (system wycieraczek).
– codzienne przemywanie jej odpowiednimi preparatami dostępnymi w naszej ofercie.
– codzienne zamiatanie posadzki przy pomocy zestawu typu DUSTMOP.
– impregnacja posadzki 2 x roku (przed zimą i po zimie).

Posadzki marmurowe – krystalizacja.

Marmur jest kamieniem stosunkowo miękkim, jednakże podczas zabiegu krystalizacji zachodzi proces chemiczny, który zmienia jego strukturę powierzchniową. Tzw. krystalizatory poprzez wcieranie wnikają w strukturę marmuru i w przeciwieństwie do innych rozwiązań nie tworzą jedynie powłoki na powierzchni, lecz bezpośrednio łączą się z kamieniem, tym samym utwardzając go.

Na czym polega krystalizacja?

Przeprowadzamy ją poprzez naniesienie na posadzkę krystalizatora oraz szorowanie powierzchni przy pomocy padu. W procesie krystalizacji tzw. krystalizator wchodzi w reakcję z miękką powierzchnią marmuru – zmieniając miękkie kryształy węglanu wapnia w twarde związki krzemianu wapnia.
Krzemiany cechują się wyjątkową twardością, co sprawia, że powierzchnia staje się odporna na zarysowania, odzyskuje blask, a przy okazji nie traci właściwości antypoślizgowych. Krystalizację marmuru stosujemy jako uzupełnienie renowacji po szlifowaniu i polerowaniu lub jako odświeżenie powierzchni w sytuacji, gdy niewskazane jest szlifowanie.

Aby zachować długotrwały efekt tzw. „mokrej podłogi” na posadzkach kamiennych, należy cyklicznie przeprowadzać zabieg krystalizacji w odstępach uzależnionych od intensywności zużywania się posadzki.

Schody granitowe – groszkowanie.

Groszkowanie polega na nadaniu szorstkiej i chropowatej struktury powierzchni, dzięki czemu można uzyskać wyższą przyczepność. To rozwiązanie długotrwałe i pozwala znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa. Nie zaleca się groszkowania kamieni miękkich, które w takcie usługi mogą ulec zniszczeniu.

Na czym polega groszkowanie?

Szorstka powierzchnia obrabianego materiału powstaje poprzez punktową jego perforację. W zależności od rozmiaru powierzchni, którą musimy poddać usłudze, groszkowanie granitu wykonujemy ręcznie lub maszynowo. Groszkowanie wymaga precyzji, aby na powierzchni schodów powstały regularne wgłębienia, co sprawia, że efekt poza funkcjonalnym ma również walory estetyczne.

Posadzki Betonowe – szlifowanie, polerowanie, impregnacja.

Impregnacja przeznaczona jest do wzmacniania i uodparniania powierzchni betonowych wewnątrz budynków użyteczności publicznej, produkcyjnych, a także mieszkalnych. Dzięki takiemu zabiegowi można pozbyć się nieestetycznych nierówności, ale pomaga eliminować również pylenie. Szlifowanie betonu oraz polerowanie dodają posadzce wysokiego połysku, co w dużej mierze poprawia jej estetykę. Zabezpieczona powierzchnia jest łatwiejsza do utrzymania w czystości, a także odporniejsza na szkodliwe działanie środków chemicznych.

Na czym polega usługa?

Powierzchnie betonowe wydzielające pył stanowią duży problem w pomieszczeniach nie tylko dlatego, że cząsteczki pyłu betonowego szkodzą ludzkiemu zdrowiu, ale również dlatego, że osiadają na wszystkich przedmiotach znajdujących się w pomieszczeniach. Powoduje to dodatkowe trudności, oraz zwiększa koszty ich czyszczenia oraz właściwego utrzymania.

 • Nałożenie powłoki I (utwardzacza) polega na wywołaniu w reakcji chemicznych. W procesie tym słabe i nieodporne cząsteczki wapnia w betonie zostają przekształcone przez metaliczne florydy silikonowe w niezniszczalne, twarde jak granit kryształy. Proces ten zachodzi w warstwie betonu (nawet do 5 mm), dzięki czemu podnosi twardość, gęstość i trwałość spenetrowanej przez powłokę powierzchni.
 • Nałożenie powłoki II (utrwalacza) nadaje powierzchni gładkiego wykończenia poprzez tworzenie na niej bardzo trwałej, cienkiej oraz lekko błyszczącej powłoki akrylowej. Utrwalacz powoduje wzrost odporności powierzchni na zużywanie się oraz działania środków chemicznych.
Kostka brukowa – czyszczenie, impregnacja.

Kostka brukowa jest niezwykle popularną formą nawierzchni zewnętrznej, ale aby prezentowała się estetycznie, to warto zadbać, aby była czysta. Błoto, zielone wykwity, chwasty oraz plamy z oleju na pewno odbierają jej urok. Do czyszczenia kostki brukowej wykorzystujemy myjki wysokociśnieniowe, które pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i sił, a jednocześnie gwarantują skuteczne wyczyszczenie nawet najbardziej zanieczyszczonych nawierzchni.

Na czym polega impregnacja kostki?

 • Kostka brukowa fabrycznie impregnowana.

Wstępnie zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych czynników jest bardzo łatwa w wyczyszczeniu. Stosujemy wówczas wodę (ewentualnie z dodatkiem delikatnego detergentu). W przypadku, gdy powierzchnia brukowa nie była czyszczona od kilku sezonów konieczne będzie użycie myjki ciśnieniowej. Silny strumień wody pod ciśnieniem to świetny sposób na pozbycie się zabrudzeń i zacieków bez konieczności żmudnego szorowania.

 • Kostka brukowa nieimpregnowana.

Brak warstwy zabezpieczającej sprawia, że nawierzchnia jest bezpośrednio narażona na wnikanie wszelkich plam i zabrudzeń. Zanieczyszczenia przedostają się do struktury kostki, dlatego w tym przypadku stosujemy profesjonalne środki do czyszczenia kostki brukowej. Głęboko wnika ona w pory bruku, dzięki czemy wymywa z niego zabrudzenia. Tego typu preparaty odświeżają nawierzchnię i podkreślają jej kolor, ale nie zostawiają żadnej powłoki.

Po czyszczeniu najlepiej wykonać impregnację podłoża, aby zabezpieczyć kostkę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Posadzki Żywiczne – czyszczenie, zabezpieczanie powłokami akrylowymi.

Posadzki żywiczne są niezwykle trwałe, przewodzą ładunki elektryczne, dlatego znalazły swoje zastosowanie w magazynach, pomieszczeniach przemysłowych i produkcyjnych, galeriach handlowych, a także biurach, szpitalach oraz w budynkach mieszkalnych. Przy czyszczeniu maszynowym i zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji i cieszymy się trwałą posadzką bez smug.

Co zawiera usługa?

Posadzka z żywicy, przez brak spoin, tworzy jednolitą powierzchnię, w którą nie wnikają zabrudzenia.
W zależności od natężenia ruchu na posadzce zalecamy raz lub dwa razy do roku wykonanie gruntownej pielęgnacji i czyszczenia powierzchni.
Etap pierwszy to gruntowne czyszczenie posadzki przy użyciu profesjonalnych środków oraz sprzętów, które indywidualnie dobieramy do stopnia oraz rodzaju zabrudzenia. Podczas zabiegu usuwamy uporczywe zabrudzenia, maskujemy drobne rysy oraz mikrouszkodzenia posadzki. Zabieg przywracający świetność posadzce nie wymaga wynoszenia mebli z pomieszczenia.

Na koniec zabezpieczamy posadzkę przed krótkotrwałym oddziaływaniem różnych substancji. Posadzki z żywicy dobrze znoszą oddziaływanie środków chemicznych, więc w przypadku powstania nowego zabrudzenia, łatwo je usunąć. Ten rodzaj posadzek jest wyjątkowo odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Wykładziny obiektowe – PCV, typu Tarkett – czyszczenie, zabezpieczanie powłokami akrylowymi, impregnacja.

Mamy duże doświadczenie w czyszczeniu wykładzin obiektowych. Wykładziny obiektowe, podobnie jak wszystkie inne powierzchnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, wymagają prawidłowej i regularnej pielęgnacji, aby utrzymać ich w stanie świetności. Codzienna, bieżąca pielęgnacja polega na zamiataniu, odkurzaniu i przemywaniu zimną wodą z roztworem odpowiedniego środka. Jednak mimo to, konieczne jest okresowe odnawianie powłoki, gdyż miejsca o dużym natężeniu ruchu, szczególnie narażone są na ścieranie się warstw ochronnych.

Na czym polega zabezpieczenie wykładziny?

Proces odnawiania polega na usunięciu starej powłoki przy pomocy środka do gruntownego mycia, a następnie kilkakrotnym przemyciu czystą wodą i zneutralizowaniu powierzchni. Dopiero po wyschnięciu wykładziny, nanosimy nowe warstwy środka konserwującego. Z uwagi na konieczność użycia profesjonalnych urządzeń tj. szorowarka, polerka czy odkurzacz do zbierania wody, zalecamy zlecenie tej usługi naszej firmie, gdyż posiadamy odpowiedni sprzęt i doświadczenie.
Nałożenie powłoki akrylowej na posadzce ma na celu:

 • Wyrównanie powierzchni wykładziny i zabezpieczenie przed wnikaniem brudu.
 • Zachowanie walorów estetycznych wykładziny.
 • Antypoślizgowość wykładziny.
Wykładziny dywanowe – pranie, impregnacja

Wykładziny dywanowe najczęściej stosowane są w obiektach hotelowych, biurowych, czyli w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Najlepszą metodą do utrzymania ich w czystości jest pranie ekstrakcyjne. Wykonuje je się za pomocą profesjonalnego odkurzacza piorącego, szorowarki, wody oraz specjalistycznych środków chemicznych. W celu zabezpieczenia powierzchni przed wnikaniem zabrudzeń możemy zastosować impregnację.

Co wykonujemy w ramach usługi?

Usługę rozpoczynamy od odkurzenia powierzchni. Następnie, natryskowo nanosimy środek chemiczny i pozwalamy mu „związać się” z brudem. W przypadku dużych zabrudzeń i trudnych do usunięcia plam do czyszczenia używamy szorowarki ze szczotką z delikatnym włosiem. Ostatnim etapem prania jest zbieranie zanieczyszczonej wody i płukanie wykładziny odkurzaczem piorącym.

Po dokładnym wysuszeniu wykładziny możemy wykonać impregnację. Warstwa ochronna zapewnia dłuższą „świeżość” wykładziny, ponieważ chroni ją przed wnikaniem zabrudzeń i cieczy, gdyż zatrzymuje je na powierzchni. Cyklicznie powtarzane pranie ekstrakcyjne oraz impregnacja pozwalają cieszyć się estetycznym wyglądem wykładziny przez długie lata.

Płytki gresowe i inne – czyszczenie, zabezpieczanie powłokami, impregnacja.

Jak każda powierzchnia, posadzka z płytek, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W zależności od ich rodzaju dobieramy odpowiedni środek do mechanicznego czyszczenia oraz impregnacji, która to pozwoli na codzienne, bezproblemowe utrzymanie czystości oraz zapewni długotrwały estetyczny wygląd powierzchni.

Jak przebiega czyszczenie i impregnacja?

 1. Etap pierwszy to czyszczenie. Z uwagi na rodzaj posadzki usługę wykonujemy maszynowo (szorowarką tarczową), a trudno dostępne miejsca czyścimy ręcznie.
 2. Umycie i neutralizacja płytek środkiem o obojętnym ph.
 3. Po wyschnięciu przystępujemy do impregnacji. Stosowany przez nas środek wnika i wypełnia wszystkie pory powierzchi, dzięki czemu zabezpiecza on płytki przed trwałymi plamami. Impregnat chroni przed osadzaniem się cząsteczek brudu i powstawaniem „ścieżek” w miejscach intensywnego ruchu.

Baza wiedzy

Opinie

Wojciech Sokołowski
Wojciech Sokołowski
2023-01-25
Firma godna polecenie. Usługi na najwyższym poziomie.
Mateusz Kochman
Mateusz Kochman
2021-11-04
Świetny kontakt z klientem, profesjonalne podejście do pracy - polecam
Basia Wójcicka
Basia Wójcicka
2021-10-28
W firmie Polers pracują zaangażowani i bardzo sympatyczni pracownicy. Usługi są dopasowane pod klienta i, co ważne, są wykonane na wysokim poziomie.
Krzysztof Piekarek
Krzysztof Piekarek
2021-09-08
Firma godna polecenia z bardzo dużym bagażem doświadczeń. Profesjonalizm, wysokiej jakości sprzęt, miła obsługa i przede wszystkim fachowe doradztwo. Polecam
Morels
Morels
2020-10-31
Firma jest godna polecenia,szlifowali posadzkę marmurową w moim domu,wyszło lepiej niż zapewniali,kupiłem u nich środki do pielęgnacji posadzki i polerkę.Posadzka po 4 latach użytkowania ma super połysk.
Patryk K
Patryk K
2020-10-30
Najlepsze środki czystości i świetna obsługa. Polecam firmę.
Marcel Holewski
Marcel Holewski
2020-09-04
pełen profesjonalizm !!!

Porozmawiajmy

Shopping Cart