Polers

polimeryzacja posadzek

Polimeryzacja posadzek – czy warto?

Wielu właścicieli firm, zarówno w sektorze usługowym, jak i przemysłowym, zastanawia się, czy polimeryzacja posadzek jest rozwiązaniem, które opłacalnym rozwiązaniem. Teraz większość z nas szuka oszczędności i tnie koszty. Jedną z pierwszych myśli jest oszczędzenia na usługach porządkowych, a tym także tak powszechnie stosowanej polimeryzacji. W tym artykule przybliżymy, czym tak naprawdę ona jest i czy warto zaplanować w budżecie jej wykonanie. 

Czym jest polimeryzacja?

Zwana jest także akrylowaniem. To proces, w którym na powierzchni posadzki rozprowadza się powłokę polimerową. Ma ona na celu zabezpieczyć posadzkę, nabłyszczyć ją oraz ostatecznie ułatwić jej bieżącą pielęgnację i czyszczenie. Jednakże przed nałożeniem tej zabezpieczającej warstwy konieczne jest usunięcie starych powłok oraz dogłębne doczyszczenie posadzki z wszelkich stosowanych środków do czyszczenia i pielęgnacji. W tym celu używa się specjalistycznego sprzętu (szorowarek) oraz preparatów, które pomagają bezpiecznie, ale skutecznie i gruntowanie umyć posadzkę.

Jakie są korzyści z przeprowadzenia zabiegu polimeryzacji?

  1. Trwałość i ochrona.

Nałożenie warty polimeru sprawia, że powstaje na posadzce twarda i wytrzymała powłoka, która chroni posadzkę przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami i ścieraniem. Skutecznie zabezpiecza mikropory w posadzce, dzięki czemu jest ona znacznie bardziej odporna na wchłanianie brudu i znacznie łatwiej utrzymać ją w czystości. 

Ta treść przeznaczona jest wyłacznie dla naszych zarejestrowanych klientów. Zarejestruj się

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart