Polers

Nieprzyjemne zapachy — jak sobie z nimi poradzić?

Zapach w pomieszczeniach jest jedną z pierwszych rzeczy, jakie zauważamy po wejściu do budynku. Część obiektów ma specyficzny zapach, który kojarzy się nierozerwalnie z danym miejscem tak jak szpitale czy kościoły. Dość powiedzieć, że unoszący się w powietrzu aromat może dosyć mocno wpłynąć na to, jak odbierane jest dane miejsce. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o to, by nie unosiły się żadne nieprzyjemne zapachy. Jak jednak z nimi walczyć?

Regularnie dbaj o czystość.

Pierwszym krokiem w walce z nieprzyjemnymi zapachami to usunięcie jego źródła (jeśli jest taka możliwość). Bardzo często w przypadku łazienki czy kuchni wystarczy regularnie dbać o czystość i dokładnie sprzątać wszystkie zakamarki. Warto również sprawdzić, czy system wentylacji jest sprawny oraz ewentualnie wyczyścić go lub zlecić jego wymianę (w skrajnych przypadkach). Należy zadbać również o to, aby wyprać firanki, zasłony, dywan i kanapę, gdyż szczególnie te elementy wyposażenia pochłaniają zapachy. W przypadku dywanu i kanapy warto skorzystać z usług firmy sprzątającej, która zastosuje profesjonalne środki i sprzęt. Dodatkowo doświadczeni pracownicy z pewnością ich nie zniszczą ani nie uszkodzą. Regularne dbanie o czystość w pomieszczeniach może pomóc uniknąć utrzymywania się nieprzyjemnych woni.

Środki zaradcze w walce z przykrą wonią.

Oczywiście nieprzyjemne zapachy nie są tylko związane z zalegającym brudem. Często nie mamy większego wpływu na źródło zapachu, więc jak z nim wtedy walczyć? Na rynku dostępnych jest szereg odświeżaczy powietrza, a w marketach znajdziemy dziesiątki zapachów i rodzajów. Nie jest to jednak dobra droga do zwalczania nieprzyjemnych woni. Tymi środkami nadamy ładny zapach pomieszczeniu, ale nie utrzyma on się zbyt długo ani nie usunie problemu.

Warto sięgnąć po neutralizatory zapachu. Polecamy BUZIL AIR AMBRA, który doskonale radzi sobie z nieprzyjemnymi woniami. Wydziela długotrwały zmysłowy zapach, ale jednocześnie jest przyjazny dla środowiska, gdyż nie zawiera gazu nośnego. Nie pozostawia również plam na powierzchni. W przypadku bardzo uporczywych i trudnych do usunięcia zapachów warto pomyśleć o zastosowaniu ozonowania, które może wykonać profesjonalna firma. Jest to znaczny koszt, ale często jedyna możliwość na pozbycie się uporczywych zapachów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart