Polers

Jak pielęgnować i czyścić drewnianą podłogę?

Pielęgnacja i czyszczenie drewnianych podłóg nie jest bardzo trudne ani wymagające. Wystarczy stosować kilka prostych zasad oraz dobrać odpowiednie preparaty czyszczące, aby długo zachować piękny wygląd drewnianej posadzki. Istotna jest również konserwacja, która pozwala zabezpieczyć i ograniczyć zarysowania i codzienne zabrudzenia. Przedstawiamy poniżej kilka przydatnych zasad i produktów, które pomogą w pielęgnacji i czyszczeniu drewnianej podłogi.

Jak pielęgnować drewnianą posadzkę?

Podstawową zasadą jest dobranie odpowiednich środków do drewna oraz regularne odkurzanie podłogi. Warto przy tym zaznaczyć, że należy dobrać odpowiednie akcesoria do takiej posadzki: miotły z naturalnego, miękkiego włosia lub mopy akrylowe. Najczęściej określane są one jako „do podłóg gładkich”, „do parkietów i paneli”.

Dlaczego regularne odkurzanie jest tak istotne? Ponieważ piasek, czy inne „ostre” zanieczyszczenia mogą łatwo spowodować zarysowania na parkiecie. Dobrym pomysłem na ograniczenie tego ryzyka jest pozostawienie przy wejściu dobrej jakości wycieraczek, które zbiorą piasek i błoto z butów. Warto również mieć na uwadze fakt, że jeśli coś rozleje się na drewnianą podłogę, to ważne jest, aby od razu zebrać powstałą plamę ręcznikiem czy papierem.

Ta treść przeznaczona jest wyłacznie dla naszych zarejestrowanych klientów. Zarejestruj się

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart